• Čo ťa čaká v našej MŠ 27?

• Svet farieb, hier, fantázie,
        absolútnej dôvery a bezpečnosti.
        Svet radostí i starostí so zvládnutím
        prvých povinností a krôčikov k dospelosti.

Keď prídeš s mamičkou alebo s ockom k nám do materskej školy, bude na teba čakať a tešiť sa pani učiteľka. Pani učiteľka je tvoja kamarátka, a preto jej môžeš povedať všetko, čo sa ti páči, ale aj to, čo sa ti nepáči a čo ťa bolí. Do materskej školy príde veľa detí, a preto sa nemusíš báť, že tam budeš sám. Môžeš si nájsť veľa nových kamarátov, s ktorými sa budeš hrať. Prídeš do triedy a uvidíš tam veľa hračiek: bábiky, autá, kocky, skladačky, lopty, kočíky a veľa iných. Sú pre všetky deti. Aby si bol šikovný a zdravý, pani učiteľka pre vás všetkých pripraví krásne hry a tiež si zacvičíš. V materskej škole sa naučíš veľa nového a všetko, čo má správny škôlkar vedieť. Naučíš sa pekné básničky a pesničky, ktoré môžeš recitovať, či zaspievať svojej mamičke a ockovi. Každý deň pôjdeš na prechádzku. Budeš sa hrať aj na školskom dvore, sú tam preliezky, šmykľavky, pieskovisko. Keď pôjdeš von, príde k tebe a tvojim kamarátom druhá pani učiteľka. Aj ona sa na teba veľmi teší. Chutné a zdravé jedlo u nás pripravujú tety kuchárky a o čistotu sa starajú tety upratovačky. Po obede ti pani učiteľka prečíta rozprávku, aby si si mohol dobre oddýchnuť a pospinkať. Keď sa zobudíš, naješ sa, potom sa budeme spolu rozprávať a hrať sa, až kým nepríde mamička alebo ocko pre teba. Všetko, čo si zažil v materskej škole, im môžeš potom porozprávať.